Nor gara

Ikuspegi – Immigrazioaren Euskal Behatokiak 2004. urtean hasi zuen bere ibilbidea. Urte hauetan zehar, gauza ororen gainetik, EAEko immigrazioaren alorrean ikerketa-tresna publikoa eraikitzea izan dugu helburu nagusi.

Julia Shershneva

Julia ShershnevaZuzendaria

Soziologian doktorea (UPV / EHU), Ekonomian lizentziatua eta Euskal Herriko Unibertsitateko Soziologia eta Gizarte Laneko Saileko irakaslea.

Telf.: 94 601 82 77
Emaila: julia.shershneva@ehu.eus

Maite Fouassier

Maite FouassierIkertzailea

Soziologian doktorea, Soziologian lizentziatua eta Gizarte Langintzan diplomatua. "Migraciones, Conflictos y Cohesión Social en la Sociedad Global" Europako Masterra (Deustuko Unibertsitatea).

Telf.: 94 601 82 73
Emaila: maite.fouassier@ehu.eus

Antonio Gómez

Antonio GómezDokumentazioa eta administrazioa

Ekonomia eta Enpresa Zientzietan lizentziatua. Bibliotekonomia eta Dokumentazio Zientzietan Masterra eta Migrazioetan Unibertsitateko Espezialista (UPV/EHU).

Telf.: 94 601 82 75
Emaila: antonio.gomezp@ehu.eus

Ane Estebaranz

Ane EstebaranzIkertzailea

Soziologian graduatua (UPV/EHU).

Telf.: 94 601 82 76
Emaila: ane.estebaranz@ehu.eus

Lía González

Lía GonzálezIkertzailea

Doktorea, Emakumeen kontrako indarkerian esku hartzea Masterra eta Gizarte Langintzan graduatua (Deustuko Unibertsitatea).

Telf.: 94 601 82 75
Emaila: lia.gonzalez@ehu.eus

Beatriz Otero

Beatriz OteroIkertzailea

Soziologian doktorea eta Euskal Herriko Unibertsitateko Soziologia eta Gizarte Langintza sailean irakaslea.

Telf.: 94 601 30 52
Emaila: beatriz.otero@ehu.eus

Irune Ruiz

Irune RuizIkertzailea

Soziologian eta Merkatu Ikerketarako Tekniketan lizentziatua (UPV/EHU). Gizarte Ikerketa Aplikatuan Graduondoa (UPV/EHU).

Telf.: 94 601 82 75
Emaila: irune.ruiz@ehu.eus

Taide Arteta

Taide ArtetaDiseinua eta komunikazioa

Ikus-entzunezko Komunikazioan lizentziatua eta Publizitatean eta Harreman Publikoetan graduatua (UPV/EHU).

Telf.: 94 601 82 74
Emaila: taide.arteta@ehu.eus

Arkaitz Fullaondo

Arkaitz FullaondoIkertzailea

Soziologian lizentziatua, Kataluniako Unibertsitate Politeknikoan doktorea eta Euskal Herriko Unibertsitateko Soziologia eta Gizarte Langintza sailean irakaslea.

Telf.: 945 01 42 69
Emaila: arkaitz.fullaondo@ehu.eus

Oier Ochoa de Aspuru

Oier Ochoa de AspuruIkertzailea

Soziologian doktorea (UPV/EHU). Nazioarteko Ikasketetan Unibertsitate Masterra (UPV/EHU).

Telf.: 94 601 82 75
Emaila: oier.ochoadeaspuru@ehu.eus

Iraide Fernández

Iraide FernándezIkertzailea

Soziologian doktorea (UPV/EHU). Ikerketa tekniken eta datuen analisiaren (CIS, Madril) graduondoko. Globalizazio eta Garapeneko Unibertsitate Masterra (UPV/EHU).

Telf.: 94 601 82 75
Emaila: iraide.fernandez@ehu.eus

Gorka Moreno

Gorka MorenoIkertzailea

Soziologian doktorea eta Euskal Herriko Unibertsitateko Soziologia eta Gizarte Langintza sailean irakaslea.

Telf.: 94 601 82 75
Emaila: gorka.moreno@ehu.eus